St Louis Catholic Primary School

To love, wonder and achieve together.

Governors

Chair of Governors

Ben Reynolds - Foundation Governor - Term of office ends 06/06/2023
Mr Reynolds is available to contact at the school on:  stlouisfromechair@stlouisfrome.co.uk

Foundation Governors ‚Äč

David West - Term of Office ends 11/03/2022
 

 

Magda Furman - Term of office ends 30/1/2024

 

Simon Carew Price - Term of office ends 4/3/2024

 

Cecile-Anne Denham- Term of office ends 6/10/2024

Headteacher Governor

Mrs Deirdre Cromie
 

Staff Governor

Jessica Hartrey  - Term of office ends 17/09/2024 
 

Local Authority Governor

Position vacant
 

Parent Governors

Rachel Gardner term of office ends 23/07/2022

Niamh Gray - term of office ends 23/07/2022

 

Clerk to Governors

Mrs Kathryn Strik

All our governors are volunteers and can be contacted through the clerk at the school at stlouisfromeclerk@stlouisfrome.co.uk

Governing Body Attendance

Governors ATTENDANCE RECORD 2019-2020